Komentowana treść: Aktualizacja systemów plików
[#1] Re: Aktualizacja systemów plików
Przyznaję, że jestem troszkę nie na bieżąco. Przynajmniej jeśli chodzi o filesystem Ext2FS. Jakie są Wasze opinie na jego temat? Warto? Jakie "zady i walety" ;) ? Jak sobie radzi z troszkę padniętymi dyskami?
[#2] Re: Aktualizacja systemów plików

@Prince, post #1

Ext2 to filesystem powszechnie używany pod Linuksem. Ext2FS jest naprawdę fajną rzeczą, bo umożliwia dostęp do linuksowych partycji Ext2 z poziomu AmigaOS/MorpOS. Nie wydaje mi się jednak, aby był sens używania tego filesystemu pod amigowymi partycjami. Domyślam się, że o to Ci chodziło.
[#3] Re: Aktualizacja systemów plików

@Kamul, post #2

Acha! :)

Mam dość FFS, jest za wolny i ma problemy z długimi nazwami. Inne filesystemy natomiast nie za bardzo tolerują moje BadSectory ;(
[#4] Re: Aktualizacja systemów plików

@Prince, post #3

Logicznym rozwiązaniem jest wymiana dysku. Nawet jeżeli jakiś FS toleruje ograniczoną ilość uszkodzonych sektorów, to nie jest to ilość nielimitowana, a sektory jak już zaczną padać, to zwykle ten proces postępuje lawinowo...
[#5] Re: Aktualizacja systemów plików

@Prince, post #3

Cóż, chyba żaden filesystem nie przepada zbytnio za badsectorami... ;) Chyba najlepszym rozwiązaniem jest kupno sprawnego dysku. A potem np. SFS. U mnie spisuje się w miarę dobrze. Raz na jakiś czas zdarza się awaria ale w zasadzie tylko jeśli nastąpił zwis podczas zapisu na dysk (a i to nie zawsze) - u mnie raczej nieczęste zjawisko. Aby zaoszczędzić sobie problemów w tego typu sytuacjach założyłem sobie osobną partycję, na której przechowuję wszelkie często ulegające zmianom pliki. Sposób dosyć skuteczny, bo nie przypominam sobie, aby któraś ze wspomnianych wyżej awarii dotknęła partycję inną niż ta "specjalna".
[#6] Re: Aktualizacja systemów plików

@Kamul, post #5

Hehe, chłopaki, to to ja oczywiście wiem! A jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;) Jak będę miał wolne dwie stówy, to niewątpliwie kupię jakiś normalny HD. Ale polak jest polakiem, zawsze szuka najtańszych rozwiązań. Tak czy siak, jeśli ktoś nie korzysta z linuksa, to tytułowy filesystem jest raczej mało przydatny?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem